Velká Krija

Samotným žitím člověk opotřebovává své tělo i mysl. Jednou za čas je proto potřeba dopřát mu větší očistu. Právě k tomu slouží Velká Krija.

Maha (neboli Velká) Krija probíhá ve větší skupině než „klasická“ Krija a pořádá se jednou za půl roku. Právě jednou za šest měsíců je důležité dopřát tělu a mysli větší očistu. Vedení učitele a větší skupina studentů větší očistu umožňuje. Paní Ganjuur ráda přirovnává Maha Kriju k autoservisu:

"Jako auto potřebuje jednou za půl roku do servisu, stejně tak i naše tělo a mysl potřebuje, abychom mu dopřáli jednou za čas důkladnější údržbu."

Velká Krija trvá zhruba čtyři hodiny a skládá se z jógy, Vítězného dechu a meditace.  

Velká Krija má oproti Krija větší význam ještě v jedné rovině. Je totiž důležitá nejen pro účastníky akce, ale i pro okolí. Během tohoto cvičení totiž neočišťujeme pouze sebe, ale pomáháme skrze meditace čistit i naše okolí.

Velká Krija je také místem vzájemného poznávání a seznamování. Vítáni jsou i členové vaší rodiny- partneři, děti,.. Ti, kteří neabsolvovali Základní seminář se mohou, v případě zájmu, zúčastnit večerní meditace.

 

Termín

15.- 17.6.2018

 

Pro účast na Velké Krije prosíme o vyplnění a zaslání přihlášky

 

Místo konání

HORSKÁ CHATA RADOST
Plasnice 124
51791 Deštné v Orlických horách

 

http://www.chataradost.cz/

 

Cena

400 Kč/ den za ubytování včetně stravy a pití na celý den

450 Kč Krija

večerní meditace 150 Kč