Základní seminář

Na semináři se naučíte dýchat Vítězný dech, součástí je malý úvod do meditace a očistné dechové Krije.  Díky metodě "Vítězný dech" se můžete naučit uvést do harmonie své tělo, mysl a dech a tím sami sobě pomoci k dobrému zdraví. Na závěr se naučíte domácí variantu sestavy, kterou můžete praktikovat sami.  Při pravidelném praktikování vám tato metoda může pomoci výrazně zlepšit vaše obtíže, ať již fyzické, či psychické.

 

Seminář je vhodný pro kohokoliv, kdo dovršil 15 let věku a chce na sobě pracovat. Kontraindikací je pouze období těhotenství a kojení, v tomto případě se semináře zúčastnit NELZE. Pokud trpíte nějakou fyzickou či psychickou nemocí, semináře se zúčastnit můžete, pouze na začátku semináři sdělte lektorovi své obtíže.

 

Na semináři se učí čtyři techniky: Pránájáma, Bastrika, Aum a Dechové cviky Lámů. Jedná se o cvičení, která se provozují nepřetržitě od pradávných dob. V kurzu se naučíte i domácí variantu sestavy pro každodenní praxi. V Základním semináři se rovněž zabýváme porozuměním významu těla, dechu, paměti a rozumu. Učíme se cestě jak poznat naše skutečné Já a jak jej odlišit od jeho falešného ekvivalentu - Ega. Osvojíme si i dovednosti, které nám pomohou s nadhledem řešit každodenní životní situace. Součástí semináře je i cvičení jógy a provádění meditace. Učení Vítězného dechu není spojeno s žádným náboženstvím a v semináři ani nikdo žádné náboženství nepropaguje.

 

Získané dovednosti, které si ze semináře odnesete (více zde)

  • Schopnost léčit sami sebe
  • Posílit svou sebedůvěru a sebeúctu
  • Schopnost nahlížet na život a svět z té lepší strany
  • Zbavení se stresu a vzteku
  • Poznání a přijetí sama sebe
  • Schopnost více milovat své okolí a své bližní

 

Organizační informace

  • Seminář je čtyřdenní (nejčastěji pondělí - čtvrtek) a probíhá od 18:00 do 21:00 (Praha) nebo do 17:00 do 20:00 (ostatní města).
  • Semináře se účastní  většinou cca 15 osob (maximálně 25 lidí). Lektorka se účastníkům věnuje individálně, ale pracuje i s celou skupinou
  • Předchozí zkušenosti s jógou či dechovým cvičením nejsou zapotřebí.
  • Absolvování základního semináře je nutnou podmínkou pro účast na kurzech: Krija, Maha Krija, Pokračovací seminář

 

UPOZORNĚNÍ: Pokud se rozhodnete seminář absolvovat, je nutné zúčastnit se všech čtyř dnů. Jednotlivé dny na sebe mají návaznost, pokud některou lekci vynecháte, není možné v semináři pokračovat. 

Jak se zůčastnit?

 

Je to jednoduché. Koukněte se do kalendáře akcí a najděte si termín Základního semináře, který Vám nejvíce vyhovuje, včetně adresy a času konání. Pak už jen vyplňte přihlášku, pošlete zálohu a přijďte na seminář.

Co s sebou

Pohodlné oblečení, podložku na cvičení, lehkou přikrývku, pití  - nejlépe neperlivou vodu, papírové kapesníčky (může se vám spustit rýma) a chuť pracovat na sobě :-) Cvičíme v ponožkách.

 

Místa konání

Praha, Pardubice, Opočno, Mohelnice, Nové Strašecí, Lány, Brno, Ostrava, Plzeň. Pokud místa, na kterých semináře probíhají, jsou mimo Váš dosah, a současně dokážete zajistit alespoň dalších sedm zájemců o kurz, je možné zorganizovat seminář přímo ve Vašem městě. Kontaktujte nás!

 

Aktuální termíny

Informace o termínech, místě a časech konání viz kalendář akcí

 

Dotazy a bližší informace:

Marie Neumannová, viteznydech@seznam.cz, 606 699 929

 

Cena

3 990 Kč  ( prosíme o uhrazení zálohy 1.000Kč předem na účet viz níže)

PLATEBNÍ INFORMACE

Ke všem platbám prosím použijte číslo účtu 1022337303/6100. Jako variabilní symbol uvádějte datum zahájení semináře, do zprávy pro příjemce své jméno-město konání. Podrobnější informace a případné dotazy poskytne Marie Neumannová, viteznydech@seznam.cz, 606 699 929

 

Fotky