Často kladené otázky

Co si mám vzít na seminář s sebou? Jsou k tomu potřeba nějaké zvláštní pomůcky?

Pohodlné oblečení, podložku a lehkou deku, lahev (nejlépe neperlivé) vody, papírové kapesníčky (může se vám spustit rýma) a rozhodně dobrou náladu :-)) Cvičíme v ponožkách.

 

Jakým způsobem seminář probíhá?

Seminář je členěn do pěti tříhodinových bloků, po dobu čtyř dnů se budeme setkávat vždy na tři hodiny, tj. dohromady absolvujete 12 hodin. První den je věnován především zvládnutí správného provedení vítězného dechu, druhý a třetí den probíhá ve znamení očistné dechové techniky "krija", čtvrtý  den  se naučíte sestavu cviků, kterou můžete provádět sami doma.  Součástí je také úvod do meditace. Seminář je záměrně rozložen do čtyř dnů, každý den probíhá jinak a proto nelze některý z dnů vynechat. Pokud máte o seminář zájem, rezervujte si pro sebe čtyři večery.  

 

Když absolvuji seminář, co dál?

Záleží jen na vás. Na semináři se naučíte sestavu cviků, kterou můžete provádět doma a tím se udržovat v kondici. Pro absolventy semináře je pravidelně pořádána Krija a jednou až dvakrát ročně je možné zúčastnit se některého z návazných pobytové seminářů (Pokračovací seminář, a seminář "Jak být v souladu s Vesmírem").

 

Nejedná se náhodou o nějaké náboženství?

Vítězný dech, stejně jako jóga celkově, je duchovní cesta, cesta k sobě samému. Nezáleží na tom, zda jste křesťan, buddhista či bez vyznání. Prostřednictvím semináře "Vítězný dech" můžete na tuto cestu nahlédnout a jít po ní dál, anebo si jen říci, že jste bohatší o zajímavou osobní zkušenost.

 

Je součástí cvičení také holotropnímu dýchání?

Systém cviků Vítězný dech nezahrnuje holotropní dýchání. Během celého cvičení jste plně při vědomí. Většina studentů je během kuzu dokonce víc při vědomí než v běžném životě:)