Cyklus VIDEOpřednášek

18.08.2015 09:25

V rámci Vítězného dechu Vám přinášíme cyklus minipřednášek, ve kterých budeme postupně otevírat různá témata. V minipřednáškách se každého tématu dotkneme jen lehce. Podrobněji se tématům věnujeme na přednáškách, které pořádáme po celé ČR. Důležitější než teorie je však  praxe, a proto pořádáme kurzy dechových cvičení – Vítězný dech.

 

DECH

První z cyklu minipřednášek Vítězného dechu na téma Dech. Gantulga Ganjuur hovoří o skutečném významu Dechu a jeho hodnotě. Vysvětlí i vztah mezi dechem, zdravím a egem. Gana poodhalí i tajemství našeho života a skutečný význam a poslání našeho bytí. Součástí videa je i ukázka správného dýchání. Dozvíte se také, proč je důležité praktikovat dechová cvičení, meditovat a číst Aum.

https://www.youtube.com/watch?v=qVJz0QUSC3c

 

NEMOC A ZDRAVÍ

Druhá minipřednáška Vítězného dechu je věnována tématu zdraví a nemoci. Ganin žák - František Bartoš - hovoří o širším významu nemoci a zdraví a duchovním rozměru této životní zkušenosti. František vysvětluje i význam dechu a dechových cviků pro udržení/navrácení zdraví.

https://youtu.be/-pGwxAy0exQ

 

LÁSKA

V třetí minipřednášce Vítězného dechu Gantulga Ganjuur otevírá téma Lásky. Co ve skutečnosti znamená láska? Je láska jenom pro holky? Jde bez lásky žít? Kde je možné ji najít? Čím lásku v našem životě ničíme? Odpovědi najdete ve videu.

https://www.youtube.com/watch?v=YRyBoqd-PAI

 

DĚTI

Další minipřednáška Vítězného dechu, tentokrát na téma Děti. Gana nám přiblíží skutečný význam dětí v našem životě. Dozvíme se, kdo je ve vztahu rodič-dítě učitelem a kdo je žákem. V dětství se toho hodně učíme a jako bytosti jsme navíc velice zranitelní. Dětství je proto velice důležité období, které do velké míry určuje náš následující život. Gana nám prozradí, jak děti úsvitem jejich života nejlépe provést. Vítězný dech nabízí i kurzy určené dětem ve věku od 8 let.

https://www.youtube.com/watch?v=KLiQnMWM3Oo

 

STŘED

Synonymem středu je rovnováha, pevnost, vhled a zdraví. František přibližuje tématiku středu v rovině myšlení, mluvení a jednání. Zpět do našeho středu nás vrací náš dech.


https://www.youtube.com/watch?v=CgtGX-8jFiw&feature=youtu.be