VŠE O SEMINÁŘI "VÍTĚZNÝ DECH"

21.04.2011 14:42

CO JE VÍTĚZNÝ DECH

"Vítězný dech" je systém dechových cvičení, který využívá jógový udžej dech (v překladu vítězný dech), v Čechách známější jako dech udžžají.  Většina z nás neumí správně dýchat. Dýcháme pouze povrchně, kapacitu plic využíváme zhruba z deseti procent, což může být příčinou  mnoha fyzických či psychických obtíží. Cviky systému Vítězný dech jsou koncipovány tak, aby využití kapacity plic bylo co nejefektivnější, čímž dochází k výraznému čištění těla na fyzické i duševní úrovni. Seminář Vítězný dech má svůj původ v Indii, ale díky Mgr. Gantulze Ganjuur byl upraven tak, aby ho bez problémů zvládli Evropané.  

CO SE NAUČÍM NA SEMINÁŘI

Na semináři se naučíte dýchat vítězný dech, součástí je malý úvod do meditace a očistné dechové krije. Na závěr se naučíte domácí variantu sestavy, kterou můžete praktikovat sami.   Díky metodě "Vítězný dech" se můžete naučit uvést do harmonie své tělo, mysl a dech a tím sami sobě pomoci k dobrému zdraví. 

PRO KOHO JE SEMINÁŘ VHODNÝ

Seminář je vhodný pro kohokoliv, kdo dovršil 15 let věku a chce na sobě pracovat. Kontraindikací je pouze období těhotenství a kojení, v tomto případě se semináře zúčastnit NELZE. Pokud trpíte nějakou fyzickou či psychickou nemocí, semináře se zúčastnit můžete, pouze na začátku semináři sdělte lektorovi své obtíže.

CO S SEBOU

    Pohodlné oblečení, podložku na cvičení, lehkou přikrývka,  pití  - nejlépe neperlivou voda, papírové kapesníčky (může se vám spustit rýma) a chuť pracovat na sobě :-) Cvičíme v ponožkách.

DALŠÍ INFORMACE

  • Seminář je čtyřdenní, je členěn do čtyř tříhodinových bloků - celková časová dotace je 12 hodin.
  • Předchozí zkušenosti s jógou nejsou zapotřebí.
  • Při pravidelném praktikování vám tato metoda může pomoci výrazně zlepšit vaše obtíže, ať již fyzické, či psychické.
  • UPOZORNĚNÍ: Pokud se rozhodnete seminář absolvovat, je nutné zúčastnit se všech čtyřech dnů. Jednotlivé dny na sebe mají návaznost, pokud některou lekci vynecháte, není možné v semináři pokračovat. 
  • Přihlášku na aktuální běhy seminářů si můžete stáhnout v "Kalendáři akcí" nebo kontaktujte  - viz "Kontakty" na úvodní straně

Odpovědi na další otázky ohledně semináře naleznete v "Otázkách a odpovědích", nejbližší místa a termíny konání v "Kalendáři akcí"  a pokud vás zajímají osobní zkušenosti lidí, kteří již seminář absolvovali, podívejte se do sekce "Reference"

V PŘÍPADĚ JAKÝCHKOLIV DOTAZŮ NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT